BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keliai pražudo daugiau nei maliarija

Besivystančiame pasaulyje daugiau žmonių kasmet miršta nuo nelaimingų eismo įvykių negu nuo maliarijos, bet problema ignoruojama pagalbos grupių ir institucijų, rašoma naujoje studijoje, cituodamas Reuters praneša ABC Science. Studijoje, atliktoje Pasaulio kelių saugumo komisijos, daroma išvada, kad jei tarp 2010-ųjų ir 2020-ųjų kelių gerinimui, kampanijoms didinti visuomenės sąmoningumą ir eismo politikai pasaulyje būtų išleista 300 mln. JAV dolerių (apie 750 mln. litų), tai išgelbėtų 5 mln. gyvybių.

Dabar pasaulyje nuo nelaimingų atsitikimų kasmet miršta 1.3 mln. žmonių. Dauguma jų – šalyse, kur pajamos vidutinės arba mažos. Prognozuojama, kad šis skaičius iki 2020-ųjų išaugs iki 1.9 milijono. Palyginimui – dėl maliarijos per metus miršta milijonas žmonių, 90 proc. iš jų – Afrikoje.

Ataskaita ragina Jungtines Tautas vykdyti kampaniją, kad iki 2020-ųjų sumažintų mirčių skaičių keliuose mažiau milijono. Daugelio neturtingų Afrikos, Azijos ir Lotynų Amerikos šalių keliai yra užpildyti senais automobiliais, sunkvežimiais ir autobusais, eksportuotais iš turtingesnių šalių, kai dėl griežtesnių aplinkosaugos ir saugumo reguliavimų nebegalima jais važinėti. Remiantis tyrimu, būtent nelaimingi atsitikimai keliuose visame pasaulyje yra pagrindinė 10-24 metų žmonių mirčių priežastis. Manoma, kad besivystančiose šalyse iki 2014-ųjų tai taps pagrindine 5-14 metų vaikų priežastimi, pralenkiančia prastą mitybą ir infekcines ligas.

Naujiena publikuota “Atgimime”.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras