BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dirbtiniai medžiai galėtų atvėsinti planetą

Taip teigia naujos CO2 surinkimo technologijos kūrėjai. Anglies dvideginio surinkimas ir saugojimas (angl. “CO2 capture and storage”) padeda pagerinti naftos kokybę, išgauti neva švarią anglį, taigi tik dar labiau atitolinti veiksmus, skirtus kovai su klimato kaita. Šią technologiją, kurios aprašymas (vertimas iš “Discovery News”) pateikiamas žemiau, matau kaip dar vieną “pagalbą”, leidžiančią naftos kompanijoms pasakyti: “Nereikia atsisakyti iškastinio kuro, su klimato kaita susidorosime kitaip.” Kitaip tariant, paraginti ir toliau laimingai teršti.

Nauja medžių rūšis galėtų atvėsinti planetą pašalindama pagrindines šiltnamio efektą sukeliančias dujas
iš atmosferos, rašo Discovery News. Tai, ką mokslininkai vadina dirbtiniais medžiais, iš tikro yra bokštai, užpildyti įvairiomis medžiagomis, kurios adsorbuoja (sugeria į kietuosius kūnus) anglies dvideginį (CO2) iš oro. Jie galėtų būti pagrindinis būdas sumažinti klimato kaitą – jei pasirodytų pelningi.

Kompanijos „Pasaulinės tyrimų technologijos“ (angl. „Global Research Technologies” (GRT)) dirbtinių medžių pagrindas yra aplinkai draugiška derva. Šarminė derva reaguoja su rūgštiniu anglies dvideginiu, išlaikydama jį reikiamoje vietoje. Po valandos ore derva būna pilnai prisotinta anglies dvideginio. Jis įsigeria į sausą dervą. Vanduo padeda anglies dvideginiui išsiskirti. Tada CO2 surenkamas ir saugojamas. Dervos sausinimas leidžia ciklą kartoti neribotą laiką.

Naftos ir gamtinių dujų kompanijos yra turbūt didžiausi dirbtinių medžių pirkėjai. Naftos kompanijos
pumpuoja CO2 po žeme, kad padidintų slėgį ir priverstų naftą iškilti į viršų. Gazuoto vandens gėrimų ir automobilių dalių valymo industrijoms taip pat reikia koncentruoto CO2. Dirbtinių medžių privalumas yra tas, kad jie gali būti patalpinti šalia bet kurios gamyklos, kuriai reikia CO2. Anglies dvideginio tada nereikėtų transportuoti.

Naujiena publikuota “Atgimime”.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras